Konut Kredisi Faiz Oranları Değişti

Son dönemde banka kredilerindeki faiz oranlarında büyük yükselmeler meydana gelmişti. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte 4. Kez banka kredilerinde konut kredisi faiz oranları güncellendi.

Yapılan son güncellemelere göre faiz oranları yüksekte seviyelerde seyir etmeye devam etti.

Bankaların sona erdirdiği “yüzde 0,98” faiz kampanyasının ardından faiz oranları yüzde 1’in üzerine çıktı.

Şuanda en uygun konut kredisini yüzde 1.38 ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank veriyor.

Şekerbank %2.04

HSBC %2

Akbank %1.87

İş Bankası %1.63

ING Bank %1.55

Ev İçin Kredi Çekmenin Şartları Neler?
Konut kredisi almak için öncelikle en uygun faizi sunan banka ile anlaşarak satın almayı düşündüğünüz konutun banka uzmanları tarafından ekspertiz edilmesi gerekmektedir. Bunun için de bir miktar ekspertiz ücreti banka tarafından alınacağını hatırlatmak isteriz.

Konut Kredisi Almak İçin İstenen Belgeler Neler?
Konut kredisi almak için bankaya nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir durumunuzu gösteren belgeleri göstermek zorundasınız. Banka gerekli durumlarda aldığınız taşınmazı ipotek etme hakkını saklı tutar.

Yukarıdaki bilgiler bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi ve kuruluşlardan temin edilmiş olup Lemnos Emlak tarafından sadece bilgi vermek amacıyla yayınlanmaktadır. Lemnos Emlak’ın işbu bilgilerin doğruluğu veya tamlığı hususunda açık veya zımni bir taahhüdü veya garantisi bulunmamaktadır. Abone veya bu bilgiler kim tarafından kullanılırsa kullanılsın bu bilgilerdeki hatalar veya eksiklikler nedeniyle doğrudan, dolaylı veya netice olarak bir kar kaybına uğraması veya zarar doğması halinde bu durumun Lemnos Emlak’a hiçbir borç, sorumluluk ve mükellefiyet yüklemediğini şimdiden kabul ve beyan eder.

"Lemnos Emlak" Eğitimli ve Deneyimli , Bankacı ve Sigortacılar tarafından kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek , yıllardır almış olduğu kurum kültürünü Emlak sektöründe de uygulamaktadır. Emlakçının kişisel taahhütlerinin yerine "kamuoyunda tanınan,Güvenilir,Eğitimli ve bilinen olma" gibi özellikleri taşıma arzusu içinde hareket etmektedir. Bizi Arayın : 05300163196 - 02328145041