Foça Hava Durumu

Foça ilçesinde sıcak ve ılıman iklim görülmektedir. Foça Hava Durumu Kış aylarında yaz aylarından çok daha fazla yağış düşmektedir. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Csa olarak adlandırılabilir. Foça ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 17.0’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 645 mm dir.

Foça
Foça 5 Günlük Hava Tahmini

Foça Hava Durumu Yılın en kurak ve en yağışlı ayı arasındaki yağış miktarı: 128 mm Yıl boyunca ortalama sıcaklık 17.4 dolaylarında değişim göstermektedir.

2 mm yağışla Ağustos yılın en kurak ayıdır. Ortalama 130 yağış miktarıyla en fazla yağış Aralık ayında görülmektedir.

26.1 sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 8.7 olup yılın en düşük ortalamasıdır.

Köppen iklim sınıflandırması

Köppen iklim sınıflandırması, tüm dünyada en sık kullanılan iklim sınıflandırma yöntemlerinden biridir. Bu yöntem 1900’lü yıllarda Alman klimatolog Wladimir Köppentarafından ortaya atılmış ve 1918 ile 1936 yılları arasında yine Köppen tarafından büyük ölçüde geliştirilmiştir. Köppen’ın sınıflandırma yönetimine göre bir çevrenin doğal bitki örtüsü, o yörenin iklimini açıklamak için en iyi değerlendirme aracıdır.

Bu nedenle Köppen iklim bölgelerini ayırırken bitki örtüsünün dağılışını göz önüne almıştır.

Kaynakİklim Foça
"Lemnos Emlak" Eğitimli ve Deneyimli , Bankacı ve Sigortacılar tarafından kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek , yıllardır almış olduğu kurum kültürünü Emlak sektöründe de uygulamaktadır. Emlakçının kişisel taahhütlerinin yerine "kamuoyunda tanınan,Güvenilir,Eğitimli ve bilinen olma" gibi özellikleri taşıma arzusu içinde hareket etmektedir. Bizi Arayın : 05300163196 - 02328145041