Söz Dizisi Nerede Çekiliyor

Askeri operasyonları ve genel olarak terör ile mücadeleyi konu edinen dizilerin çekimleri sırasında oldukça hassas hareket edilmektedir. Söz bu konuda halkı olumsuz yönde etkileyecek ya da herhangi bir hassasiyet uyandıracak bir sorun yaratmamıştır.

Özellikle gençlerin vatani duygularını kabartan ve bu mesleği icra eden kişilerin ne denli zorluklar ile mücadele ettiğini de gözler önüne seren dizilerden bir tanesidir. 2017 senesinde başlayan bu dizinin yeni sezonda da devam edeceği dikkate alınması gereken detaylar arasında bulunmaktadır.

Oyuncular ve Senaryo Hakkında İnceleme

Söz dizisi nerede çekiliyor sorusu kadar hem oyuncular hem de senaryo hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Oyuncuların rolleri hakkında dikkate alınması gereken eşleşme şu biçimdedir;

  • Tolga Sarıtaş; Yavuz
  • Deniz Baysal; Derya 
  • Mehmet Özgür; Agah 
  • Nihat Altınkaya; Erdem Kaçmaz 
  • Eylem Mercier; Meriç Aral 
  • Sarp Akkaya; Dragan Ratkoviç

Senaryo ise her hafta bu konuda uzman olan kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Oldukça hassas bir konu olduğu için senaryon hazırlık aşamasında da büyük çaba sarf edilmektedir.

Şuana adar herhangi bir hassasiyet ya da olumsuz duygu yaratmaması da dizinin takdir toplayan yönleri arasında bulunmaktadır.

Timur Savcı yapımı olduğu için kalitenin çok kısa bir süre içerisinde kendisini gösterdiği de ayrıca dikkat çeken detaylar arasında bulunmaktadır.

Ethem Özışık tarafından yazılan senaryonun özellikle hassas olan bu konuda memnuniyet verici olduğunun da ayrıca altının çizilmesi gerekmektedir.

Aksiyon, macera ve dramın ön planda olduğu senaryoda aşkın da vazgeçilmez bir unsur olduğunun unutulmaması gerekiyor. Savcı ve Yavuz’un arasında bulunan aşk ilişkisinin nereye varacağı da merak ediliyor.

Özel Kuvvet Timi’nin İstanbul’da meydana gelen bir saldırı sonucunda yeniden kurulması Üsteğmen Yavuz’un da görev başına geçmesini gerektiriyor.

Vatani değerleri korumak için hayatını tehlikeye atan bu timin nasıl bir görev macerası içerisinde olacağını merak ediyorsanız Star TV ekranlarından dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz. Ayrıca özel videolara Youtube üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Çekim Yeri ve Set Bilgileri

Çekim sırasında farklı alanlar kullanılmaktadır. Bu da dizinin kalitesi hakkında kişilere bilgi veren detaylardandır. Seyircilerin farklı atmosferleri soluması için oldukça uygun fırsatlardan biri olmaktadır. Geçmiş senelerde çekilen filmlerin ve dizilerin hem gerçek hem de çeşitli mekan prensibi ile hareket ettiğinin altı çizilmelidir.

Söz dizisi nerede çekiliyor sorusunu soran kişilerin set ziyareti gibi bir amaçları varsa bu tür ziyaretlerin planlı olmadığı sürece kabul edilmediği belirtilmelidir. Ancak özel bir organizasyon olarak düzenlendiği zaman kabul edilmektedir. Aksi takdirde çekimlerde aksamalar meydana gelebilmektedir.

Söz dizisi nerede çekiliyor ve çok daha fazlası hakkında bilgi alabilmek için oyuncuların sosyal medya hesaplarını takip edebilirsini. Bu şekilde güncel bilgileri de takip etme imkanı elde edilmektedir.