Gülperi dizisi nerede çekiliyor?

TİMS&B yapım şirketi tarafında 2018 sezonuna özel çekilen Gülperi dizisi, yeni projeler arasında yer alıyor. Gülperi dizisi nerede çekiliyor, dizinin senaristi kimdir, müziklerini kim yapıyor gibi konularda yeni projeyle ilgili tüm detaylar haberde yer alıyor.

Gülperi dizisi setleri nerede?

Senaryosunu Eylem Canpolat’ın yazdığı dizinin başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen rol alıyor. Çok izlenmesi beklenen 2018 yeni sezon dizisinin nerede çekildiğine dair bilgileri ve set fotoğraflarını dizi izleyicileri için derledik.

Dizinin ilk bölümü ya da bölümlerinde set olarak kullanılacak şehir Gaziantep olarak belirtildi. İlerleyen bölümler için İstanbul düşünüldüğü, dizi yapımcıları tarafından açıklandı. İstanbul’un farklı semtlerinde çekilecek olan dizinin planlanan temel seti, Arnavutköy ve civarı olacağı açıklandı.

Gaziantep dizi setleri

Gaziantep’in tarihi kapalı çarşısı, Tahmis Kahvecisi, Gaziantep Kalesi, Şehir Tabiat Parkı gibi çok özel set alanları bulunuyor. Hanları, hamamları ile mimarinin en güzel örneklerini sunan Gaziantep’te tarihi binalar, kocaman avluya sahip Gaziantep evleri ve turistik çarşılar, Gülperi dizisinde set olarak kullanılacak alanlar arasındadır.

Gaziantep’te çekilen diziler arasında yer alacak olan Gülperi dizisi, Gaziantep kültüründen ve muhteşem mutfağından örnekler sunacak. Dizinin senaristi, daha önce başarılı projelere imza atmış olduğundan yine dram türünde bir senaryo sunmaktadır.

İstanbul Arnavutköy bölge özellikleri

İstanbul’da çekilen diziler arasında bulunan 2018 yapımı, yeni sezon dizisi, şehrin farklı manzaralarını ve özel lokasyonlarını sunacak. Arnavutköy çevresinde çekileceği belirtilen dizinin setleri ve tüm çekim bölgeleri için ilerleyen dönemlerde yeni alanlar sunulacağı belirtiliyor.

Arnavutköy, Avrupa yakasında bulunan doğa ve denizi bir arada sunan özel bölgelerden biridir. Doyasıya manzara, tabii güzellikler, modern kent yaşamı ve yeni projelerin yapıldığı popüler semtler arasındadır.

Arnavutköy ilçesinde bulunan Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Büyükçek Göleti, Şamlar Tabiat Parkı, Mimar Sinan Kent Ormanı, Arnavutköy Şehir Parkı, Sevgililer Ormanı gibi farklı bölgelerin set olarak kullanılabileceği bilgisi bulunuyor.

Arnavutköy ilçe ve konum özellikleri

Ortaköy ve Bebek arasında yer alan Arnavutköy, lokasyon özellikleri ile turistik bölgeler arasında yer alır. Restoran ve kafelerin, eğlence alanlarının ve gezilecek görülecek yerler arasında çok fazla alternatif sunan değerli bölgelerden biridir.

Yalıların sıklıkla görülebileceği ve Boğaz’da şahane manzaralar sunan Arnavutköy, dizi setleri için de en şık setleri sunan ilçelerden biridir. Özellikle İstanbul 3. Köprü projesinin güzergah alanında olması nedeniyle değeri yükselen ve konut projelerinin yatırımcılar tarafında özellikle değerlendirildiği bölgeler arasında yer alır.

Sahilinde balıkçıların oltalarını attıkları hoş manzaralar, restore edilmiş ve tüm güzellikleri ile cazibe sunan tarihi yapılar, modern yaşamın ekstrası olarak yükselen konut projeleri, yani yapılan otoyollar ve bağlantı yolları ile değer kazanan Arnavutköy, gayrimenkul sektörünün de gözde bölgelerinden biridir.

Gülperi dizisi nerede çekiliyor konusunda Arnavutköy’ün en özel ve şık bölgelerinin, dizi seti olarak kullanılacağı bilgisi sunuluyor. İlerleyen dönemlerde İstanbul’un çeşitli semtlerinden fotoğraflar ve fragmanlar yayınlanacağı bilgisi bulunuyor.