Foça Otel Fiyatları

Eşsiz koyları, tarihin derin izlerine rastlayacağınız noktaları ile görülmeye değer bir tatil beldesidir Foça.

İzmir’in sıklıkla tercih edilen ilçelerinden biri olan Foça, günümüzde Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere ikiye ayrılıyor. İzmir il merkezine 63 kilometre uzaklıktaki bölgenin Eski Foça denilen noktası daha kasaba havasında olup, dar sokakları ve taş evleri var.

Yeni Foça ise yüksek binaların bulunduğu, sürekli gelişmekte olan yeni yerleşim alanına verilen bölge. Foça otellerinin birinde erken rezervasyon yaptırıp, bu büyülü balıkçı kasabasında huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Foça Gezilecek ve Görülecek Yerler

Phokaia Antik Kenti: Foça’nın en eski yerleşim alanıdır Phokaia Antik Kenti. 12 İyon kentinden biri olan Phokaia’nın tarihi M.Ö. 11. yüzyıla dayanıyor. Antik kentin en önemli kalıntıları; Athena Tapınağı, Liman kutsal alanı ve Pers anıt mezarıdır.

Foça Antik Tiyatro: Foça Antik Tiyatro, Anadolu’nun bilinen en eski tiyatro kalıntısı… İ.Ö. 4. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. 1991 yılında yapılan arkeolojik kazlar sonucunda gün yüzüne çıkarılan tiyatronun yapımında Foça’ya özgü tufa taşının kullanıldığı görülüyor. Foça gezilecek yerler listenizde antik tiyatroya yer verin.

Karakum Plajı: Foça’nın hemen hemen her kıyısından denize girebilirsiniz. Birbirinden güzel plajlarından en popüler olanı ise Karakum Plajı. Plajın uzunluğu 500 metre olup, su sporları için idealdir.

OTEL FİYATLARINI ÖĞRENİN

Foça Şeytan Hamamı: İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor Foça Şeytan Hamamı. M.Ö. 4. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Şeytan Hamamı, esasında bir aile kaya mezarıdır. Foça gezilecek ve görülecek yerler listeniz Şeytan Hamamı’na mutlaka yer verin.

Beş Kapılar Kalesi: Foça’nın en çok ziyaret edilen noktalarının başında geliyor Beş Kapılar Kalesi. Kalenin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı kesin olarak bilinmiyor. Fakat bazı kaynaklarda XI. yüzyılda yapıldığına dair bilgi var.

Siren Kayalıkları: Homeros’un Odysseia destanında bahsettiği ve mitolojiye konu olan Siren Kayalıkları, Foça’nın en popüler noktalarından biri. Fokların yaşam alanı olan Siren Kayalıkları’nda yüzmek yasaklanmış durumda.

Kybele Açık Hava Tapınağı: Kybele’ye ait kabartma ve heykellerin bulunduğu Kybele Açık Hava Tapınağı, Foça gezinize dahil edebileceğiniz tarihi bir nokta. Buradaki tapınağın İ.Ö. 580 yılında yapıldığı biliniyor. En dikkat çeken detay ise Arkaik surlarında hiç harç kullanılmamış olması

"Lemnos Emlak" Eğitimli ve Deneyimli , Bankacı ve Sigortacılar tarafından kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek , yıllardır almış olduğu kurum kültürünü Emlak sektöründe de uygulamaktadır. Emlakçının kişisel taahhütlerinin yerine "kamuoyunda tanınan,Güvenilir,Eğitimli ve bilinen olma" gibi özellikleri taşıma arzusu içinde hareket etmektedir. Bizi Arayın : 05300163196 - 02328145041