Elektrik Abonelik İşlemleri ve İptali

Yeni evinizde elektrik kullanmaya başlamadan önce, elektrik faturanızı üzerinize almanız gerekmektedir., hem kiracılar hem de mülk sahipleri için bunu zorunlu kılmaktadır.

İster kiracı ister mülk sahibi olun, yeni evinize taşınırken eski elektrik aboneliğinizi iptal edip, faturayı kendi adınıza almalısınız.

Başvurumu ne zaman yapmam gerekir?

Yeni evinize taşınmayı beklemeden elektrik abonelik işlemlerine hemen başlamanızı tavsiye ederiz. Kira sözleşmenizi imzaladıktan ya da tapunuzu üzerine aldıktan sonra, gerekli belgeleri toplayıp Elektrik Şirketi ile hemen iletişime geçmenizde fayda vardır. Sözleşmenizi imzalayıp, gerekli bedelleri ödedikten sonra elektriğiniz en geç 3 gün içinde açılacaktır. (eğer eviniz belediye sınırları dışındaysa 5 günü bulabilir)

Başvurumu nerede tamamlamalıyım?

İşlemlerinizi Elektrik Şirketi müşteri merkezlerinde tamamlayacaksınız. Size en yakın müşteri merkezini internet sitesinden ya da çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Müşteri Merkezinde işlerinizi daha kısa sürede halletmek için önceden randevu alabilirsiniz.

Seçtiğiniz müşteri merkezi için dilediğiniz zamana online randevu alabilirsiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken, belgelerinizi hazırlayıp, randevu zamanında müşteri merkezinde olmak!

Abonelik işlemlerini kimler yapabilir?

Abonelik işlemlerini kira sözleşmesinde ya da tapuda adı bulunan kişi bizzat yapmalıdır. Başvuru başka bir kişi adına yapılıyorsa, noterden taskdikli vekaletname alınmalı ve başvuru sırasında yanınızda bulunmalıdır. Evlilik cüzdanınız bile olsa eşinizin adına vekaletname olmadan başvuru yapmanız mümkün değildir.

Abonelik başvurusu için hangi belgeler gerekli?

Başvuru öncesinde belgelerinizi eksiksiz tamamlamak abonelik sürecini hızlandıracaktır. İlk olarak bilmeniz gereken: taşınacağınız yerdeki tesisat ya da sayaç numarası. Bu numara sayesinde, hızlı bir şekilde oturduğunuz yeri tespit edebilir. Sayaç numarasını, eğer elinizde varsa, daha önceki bir faturadan bulabileceğiniz gibi sayacın üzerinden okuyarak da not edebilirsiniz. 

Eğer evinizi taşıyorsanız

  • Mülkiyet belirleyen belgelerden biri (Kira Sözleşmesi, İkametgah, Tapu Kaydı)
  • Zorunlu deprem sigortası gerektiren yerler için zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası.Zorunlu Deprem sigortası ile ilgili detaylı bilgiye ;www.dask.gov.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Kiracılar için mülk sahibi bilgileri: Adı, soyadı ve kimlik numarası (mülk sahibi tüzel kişilikse, vergi numarası ve ünvan bilgileri)
  • Resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı) ve fotokopisi

Eğer iş yerinizi taşıyorsanız

  • İş yerinize ait yetki belgesi ya da vekaletname ve imza sirküleri
  • Mülkiyet belirleyen belgelerden biri (Kira Sözleşmesi, İkametgah, Tapu Kaydı)
  • Zorunlu deprem sigortası gerektiren yerler için zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası. Zorunlu Deprem sigortası ile ilgili detaylı bilgiye ;www.dask.gov.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Yetkilinin resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı) ve fotokopisi
  • Kiracılar için mülk sahibi bilgileri: Adı, soyadı ve kimlik numGediz Elektrikı (mülk sahibi tüzel kişilikse, vergi numarası ve ünvan bilgileri)
"Lemnos Emlak" Eğitimli ve Deneyimli , Bankacı ve Sigortacılar tarafından kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek , yıllardır almış olduğu kurum kültürünü Emlak sektöründe de uygulamaktadır. Emlakçının kişisel taahhütlerinin yerine "kamuoyunda tanınan,Güvenilir,Eğitimli ve bilinen olma" gibi özellikleri taşıma arzusu içinde hareket etmektedir. Bizi Arayın : 05300163196 - 02328145041