Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor

Yeni sezonda ekranlara ilk kez gelecek olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar. ATV ekranlarında yayınlanacak olan dizi için çekimlere başlandı.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor diye merak edenler için; çekimler İstanbul’da başlayacak ancak daha sonra Adana’nın merkez ilçelerinden biri olan Çukurova bölgesinde devam edecek. Bu ilçeye dev bir set platosu kuruldu.

Bir Zamanlar Çukurova Dizi Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Dizi için özel olarak hazırlanan çiftlik platosu Adana’nın Çukurova ilçesine kuruldu. Aladağ çiftliğinde 70’li yılların izleri izleyiciler için dekora edildi. Dizide 2018 yılına da dönüş yapılacak. Şehre uzak bir bölgeye kurulan set dekorları sonrasında uzun bir çekim süreci başladı.

Bir Zamanlar Çukurova dizi oyuncuları arasında yer alan Vahide Gördüm, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek çekimler uzun süreceğinden dolay Adana’ya yerleşti. Özellikle bölge halkı tarafından çekimlere büyük bir ilgi var. Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor diye merak edenler; Kazancılar Çarşısı gibi ünlü mekanlara akın etti.

Bir Zamanlar Çukurova Dizi Konusu

Ayrı düşen sevgililerin hikayesini konu alan dizide bunun yanı sıra oğlunu korumak adına savaş açan Hünkar’ın hayat hikayesi de konu edilmiş. Paylaşılamayan topraklar, hesaplaşmalar sonucunda aşkın sınavlarından geçen iki kişi anlatılıyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizi oyuncuları arasında yer alan Vahide Gördüm, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek çekimler uzun süreceğinden dolay Adana’ya yerleşti. Ö

Dizi Oyuncuları;

Vahide Gördüm: Eylül ayında ATV’de yayınlanacak olan dizide usta oyuncu Vahide Gördüm, Hünkar karakterini canlandırıyor. Vahide Gördüm 1965 doğumlu. 53 yaşındaki başarılı oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu. Bir İstanbul Masalı adlı dizinin Suzan’ı, Muhteşem Yüzyıl adlı dizideki Hürrem Sultan, Adını Feriha Koydum adlı dizideki Zehra. Birçok dizide rol alan Vahide Gördüm en büyük çıkışını Anne dizisi ile yaptı.

Hünkar karakteri oldukça güçlü bir kadını temsil ediyor. Aladağ Çitliği’nin sahibi olan Hünkar, oğlunu koruma derdinde. Zaman zaman gücü ve vicdanı arasında kalıyor. Ailesinin itibarını korumak için birbirini seven iki kişiyi ayırmak zorunda.

Murat Ünalmış: Dizide Demir karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu Murat Ünalmış. 1981 doğumlu ve Kayserili. 37 yaşındaki oyuncu henüz lise yıllarındayken Fenerbahçe Spor Kulübünde oynamış. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Murat Ünalmış, oyunculuk eğitimini Akademi İstanbul’da aldı. Daha önce Deli Gönül ve Sevda Kuşun Kanadında aldı dizilerde rol oynadı.

Demir, Aladağ Çiftliği’nin sahibi olan Hünkar’ın son varisi. Annesinden hakimiyeti almak isteyen Demir, her şeyin sahibi olmak istiyor.

Uğur Güneş: İsimsizler, Diriliş Ertuğrul dizilerinden aşina olduğumuz Uğur Güneş, Bir Zamanlar Çukurova adlı dizide ise Yılmaz karakterine hayat verecek. Yılmaz, Züleyha’ya aşık. Ancak sanayide çalışıyor ve başka kimsesi yok. Demir ise Züleyha ve Yılmaz aşkını fark eder. Onları ayırmaya çalışır. Yılmaz ve Demir büyük bir mücadele yaşar.