Yaz bitti yazlık fiyatları düştü

Yaz sezonu öncesinde genel olarak yazlık fiyatlarında artış meydana geliyor. Gerek kiralık gerekse satılık yazlık fiyatları özellikle de 2018 yılında bir hayli yükseldi. Bunda artan dövizin de etkisi bulunuyor.

Nitekim aksi bir şekilde satılık yazlık ilanlarının sezon sonunda makul fiyatlardan sunulması söz konusudur. Sezonun bitmesi ile yazlık değerlerinde artış meydana gelmekte.

Yazlık sahibi olmak isteyenler bu yüzden sezon başında ya da ortasında harekete geçmemelidir. Sezon bittikten sonra yatırımlara yönelik harekete geçmeniz en mantıklısı olacaktır. En uygun olan yazlıklar ise;

  • fiyatları en düşük olanlar izmir ’de bulunuyor.
  • İzmir’in Yenifoça ilçesi bu anlamda başı çekiyor.
  • İzmir ’in hemen arkasından ise eskifoça gelmekte.
  • Son olarak ise Kemer’de bulunan yazlık fiyatları da makul durumda.

Yazlık alırken nelere dikkat etmek gerek?

Yatırımcıların genel anlamda ilaçlama yapılan, yapılandırması tam ve bakımlı yazlıkları tercih etmeleri önerilir. Tesisat durumları ve dekorasyonu dahi göz önünde bulundurulur. Denize olan mesafesi de önem arz ediyor. Tüm bu detaylar yazlık seçerken değerlendirilmelidir. Hatta bu detaylardan kaynaklı olarak satılık yazlıkların fiyatları da değişir.

  • Aile ortamına uygun olup olmamasına dikkat edilir.
  • Merkezi mi değil mi göz önünde bulundurmanız gerekir.
  • Özellikle hastaneye ya da markete olan mesafesine dikkat edilmesi önerilir.
  • Yazlığın bulunduğu bölgenin havası incelenir.

Bu incelemeler beraberinde yazlık değerini de ortaya çıkarır. Öyle ki her avantajlı özellik beraberinde fiyat artışını da getirir. Örneğin konuma bağlı olarak yazlık değerlerinde ciddi farklılıklar baş gösteriyor. Satın almadan önce tüm bu detayların göz önünde bulundurulması doğru yatırımlar için önemlidir.

"Lemnos Emlak" Eğitimli ve Deneyimli , Bankacı ve Sigortacılar tarafından kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek , yıllardır almış olduğu kurum kültürünü Emlak sektöründe de uygulamaktadır. Emlakçının kişisel taahhütlerinin yerine "kamuoyunda tanınan,Güvenilir,Eğitimli ve bilinen olma" gibi özellikleri taşıma arzusu içinde hareket etmektedir. Bizi Arayın : 05300163196 - 02328145041