Satılık Yazlık Alırken Değerli Bilgiler

Satılık Yazlık almak isteyenler için Lemnos Emlak ‘ tarafından hazırlanan yazımızda size yardımcı olacağız. Halihazırda bir gayrimenkule sahip olanların ikinci tercihi genellikle yazlıktan yana oluyor. Yazlık alımında aşağıdaki konular size rehber olacaktır.

Satılık Yazlık alırken dikkat edilecek hususlar

Normal bir daire alırken dikkat ettiğimiz özellikler aşağı yukarı belli. Kaç odası var, mutfak banyo kullanışlı mı ya da asansörü, garajı vs gibi faktörleri değerlendirerek kararımızı veriyoruz. Ancak yazlık alacaksanız durum biraz değişebiliyor.

Bölgeyi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Yazlık alırken yapılan basit ve yaygın bir hata var. Çoğu kişi yazlık alacağı bölge hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadan hareket eder. Bu yüzden eğer imkanınız varsa bölgede en az bir hafta, on gün vakit geçirdikten sonra kararınızı vermenizde fayda var.

Lemnos Emlak Yeni Foça
Lemnos Emlak Yeni Foça

Haritada yerimiz Lemnos Emlak – Fevziçakmak Mah. Kurtuluş Cd. 6A Yeni Foça / izmir Tel (cep):05300163196 – Tel (iş):02328145041

Sosyal İmkanlar Ne Düzeyde?

Almayı düşündüğünüz yerin kültürel yapısı ve civarındaki insanlar bir yana dursun, sosyal imkanlarının ne boyutta olduğu da önemlidir. Örneğin markete ya da pazara yakın mı, ulaşımı kolay mı ya da bölgede yapılması düşünülen başka projeler de var mı gibi soruları cevaplamadan yazlık almak hata payını artırır.

Yeni foça sosyal imkanlar
Marketler, alışveriş

Ekonomik Tercihler Yapın

  • Denize yakınlık ve manzara gibi özellikler hem kullanım keyfini artırır hem de yazlığınızın değer kaybetmesini önler.
  • Yazlık yerlerde nem oranı yüksek olduğu için yıpranma oranı da buna paraleldir. Çok eski binalardan mümkün olduğunda uzak durmalısınız.
  • Eğer arsanız varsa prefabrik yazlık seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Kısa sürede inşa edilen bu yapılar isteğinize göre tasarım yaptırma imkanı da sunar.
Yeni foça bahçeli dubleks ev
Yeni foça bahçeli dubleks ev

Konfor Sizin İçin Ne Kadar Önemli?

Ülkemizde yazlıklarda daha az vakit geçirileceği için işin konfor boyutu genellikle ikinci plana atılır. Dekorasyonu kullanılmayan ve eski eşyalardan oluşan malzemelerle tamamlanır ve minimum masrafla maksimum fayda alınmaya çalışılır.  Bu yaklaşım nispeten doğru olsa da yaşayacak kişinin beklentilerine göre hareket edilmesi daha doğru olacaktır.

Yeni foça lemnos emlak konforlu evler
Yeni foça lemnos emlak konforlu evler

Yaz Mevsiminin Tadını Çıkarın

Normalde ikamet ettiğiniz yerdeki rahatlığı arayacaksanız bu durum kısa sürede yazlıktan soğumanıza neden olacak ve asıl amaç olan keyifli vakit geçirmenizin önüne geçecektir.

Foça Yaz Mevsimi Fırsatları

Bakım Masraflarını Hesap Ettiniz Mi?

Yazlıklarda gözden kaçan birçok ekstra kalem ortaya çıkabilir. Elektrik ve su gibi birincil ihtiyaçlara yönelirken diğer öğeleri de hesaba katmak gerekir. Örneğin havuzlu bir yer alıyorsanız her yıl en az bir kez genel bakımının yapılması ve ilaçlanması gerektiğini unutmamanız gerekir.

Boya Badana İşleri
Boya Badana İşleri
Lemnos Emlak Gayrimenkul Danışmanı- 0(530)0163196 - 0(232)8145041 : Ekonomist Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.