Konut Kredisi Avantajları

Özellikle kira ödemenin zorluğunu yaşan kişiler için konut kredisi avantajları oldukça fazladır. Konut kredisi, anlaşılacağı üzere sahibi olmak istediğiniz ev, daire, konut’un teminat altına alınarak bankalar tarafından kredi açılması ve size konut alımında destek olmasıdır.

Konut kredisi avantajları nedir kısaca bahsetmek gerekirse,  kirada oturmak ile kredi ödeme arasındaki farkın bilinmesi yeterli olacaktır. Örnek verecek olursak, Konut kredisi bankanın, yasaların ve hukukun denetimi altında olup, kiracı olduğunuz takdirde ev sahibinin inisiyatifi  ile başbaşa kalmaktasınız. Bu durumda, aydan aya veya her yıl zamlı bir şekilde ödenen konut kiraları, kişilerin bütçelerini zorlamaktadır.

Yeni Foça Satılık Sıfır Daire 1+1Yeni foça bölgesinde en çok tercih edilen konutlar arasında yer alan 1+1 geniş odalı daireler lemnos emlak ‘ta . Hem yatırımlık hemde ikamet amaçlı kullanılabilecek, 55 m2 geniş balkonlu daire çarşıya, pazara, otobüs durağına, marketlere, şehir merkezinde denize yakın konumda bulunmaktadır. Denize yürüme mesafesinde olup, uzun ve geniş balkonu olan daire yaz – kış oturulabilecek ferah bir yapıya sahiptir. Yeni foça ‘da daire satın almak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat olarak nitelendirilebilir. Bu Daire ; fiyatı konumu ve işçiliği göz önünde bulundurulduğunda emsallerine göre uygun fiyatlıdır.
Yeni Foça Satılık Sıfır Daire 1+1

Kredi kullanarak ev almak

her ay ve her yıl zamlı olarak ödediğiniz kira bedeli ile ev, daire sahibi olabilirsiniz . Düzenli bir geliriniz varsa konut kredisi avantajları size faydalı olabilir. Konut kredisi kullanarak bu avantajlardan faydalanmak için önünüzde herhangi bir engel yoktur. Bankadan bankaya değişen faiz oranlarını araştırdıktan sonra kredilerinizi uzun vadede ödemek, bütçenizi rahatlatabilir, yani kira öder gibi ev kredi ödeyerek konut sahibi olabilirsiniz.

Konut kredisi avantajlarının Önemli Tarafları

kredi alınan bankaya bağlı olarak müşterinin taleplerine göre kredi ödeme planlarının esnek hale getirilebilmesidir, bu durumda kişi tarafından seçilen esnek ödeme planları ile kira ödemesinin yükünü geride bırakabilir, bütçeniz çerçevesinde ödemelerinizi ayarlayabilirsiniz. Sabit ödemeler, artan veya azalan ödemeler gibi birçok farklı konut kredisi ürünü ile esasında kredi tutarınızı kendiniz belirlemiş olursunuz.

Kirada oturduğunuz bir ev sizin için güvence teşkil etmez.

Binanın fiziki yapısı, çevresi veya ev sahibinin kararı her an sizi olumsuz olarak etkileyebilir. Fakat konut kredisi ile kendi evinizi alacağınız için tüm kararları kendiniz vererek içinize en çok sinen eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca peşinat tutarının ardından kalan tutar, kişinin seçebileceği ödeme planları ile kira öder gibi kredi ödemesi yapma imkânı sunmaktadır.
Lemnos Emlak Gayrimenkul Danışmanı- 0(530)0163196 - 0(232)8145041 : Ekonomist Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.