Findeks Kredi Notu Nedir?

Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur.

Findeks’i en basite indirgenmiş hali ile açıklamak istersek kredi notunuzu öğrenebileceğiniz online bir platformdur diyebiliriz.

Findeks, Türkiye’nin dokuz büyük bankasının iş ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Findeks web sitesini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks, finans sektörünün sizi nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Findeks’i kullanarak finansal durumunu ve itibarını kontrol altında tutabilir ve daha iyi yönetebilirsiniz

Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kredi skorunun yanı sıra Findeks aracılığı ile banka ve finans kurumlarındaki borçlarınızı takip edebilir ve kredi limitinizi öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu

Findeks’in en bilinen özelliği kredi notu öğrenme hizmeti sunması. Yaptığınız kredi ve kredi kartı başvurularında bankalar ve finans kuruluşları tarafından önemle dikkate alınan kredi skoru sizin ödeme düzeninize göre yükselebilen ya da düşebilen bir veri.

Findeks, kredi notu sorgulama hizmetinin yanı sıra kredi puanı danışmanlığı hizmeti de sunuyor.

Findeks’in uzman danışmanlarından destek alarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Findeks Risk Raporu

Risk raporu, Findeks’in sunduğu hizmetlerden biri. Risk raporu aktif olan son 5 yıl içinde kapanmış olan kredilere yönelik ödeme düzenini gösteren bir rapor.

Bu rapor; konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı verilerinden oluşur. Bu ürünlere yönelik veriler, finans kuruluşları tarafından düzenli şekilde Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve KKB tarafından rapora dönüştürülür.

Findeks Takipçi

İnternet günlük hayatımızın artık tam ortasında olduğu için hepimiz kişiler verilerimizi ister istemez pek çok farklı mecrada paylaşıyoruz.

Tüm bu kişisel verilerin güvenlik takibini Findeks Takipçi hizmeti aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanarak kimlik, iletişim ve finansal bilgileriniz Findeks tarafından takip edilir ve internette bulunması halinde size e-posta ve SMS yoluyla uyarı verilir.

Çek Raporu

Çek Raporu, geçmişte kullanılmış ve halihazırda keşide edilmiş ancak henüz ödenmemiş tüm çeklere ilişkin olarak pozitif ve negatif bilgileri aynı anda bünyesinde bulunduran rapordur.