EOS Ağındaki Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 60 Bine Ulaştı!

EOS Coin ağındaki kullanıcı sayısında yüzde 500’e kadar varan bir artış yaşandı ve böylece EOS ağındaki günlük kullanıcı sayısı 60 bine ulaşmış oldu.

Merkezsiz uygulama (dApp) tabanlı bir ekosisteme sahip olan Blockchain platformlarından EOS, şu anda toplam 430,000 kişilik bir kullanıcı kitlesine sahip.

Kullanıcı Sayısında Artış

Blockchain uzmanlarından olan Ben Sigman, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide EOS Coin ağındaki kullanıcı sayısında görülen artışa değindi. Kendisinin konuyla ilgili gönderisi şu şekilde:

İstatistiklere baktığımız zaman EOS’taki kullanıcı sayısının özellikle son iki hafta içerisinde yükselişe geçtiğini görüyoruz. EOS ağındaki günlük aktif kullanıcı sayısı 60 bini buldu ve ağın toplamda 430 bin civarında kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca bu sayının zaman içerisinde daha da artması bekleniyor.

EOS’un Yükselişi

Kayda değer miktarda kişi, Sigman’ın paylaştığı bu gönderiye yorum yaparak EOS’un başarısını takdir etti.

EOS ağındaki dApp’lerin sayısında da düzenli bir artış görüldüğünü belirtmek gerekiyor. Ayrıca kripto para sektörünün önde gelen borsalarından olan Bitfinex, yakın zamanda EOS tabanlı bir merkezsiz borsanın duyurusunu yapmıştı: EOSfinex.

EOS Coin Nedir?

Kendisini, merkezi olmayan uygulamalar için en güçlü altyapı olarak tanımlayan EOS, platformunda ticari ölçekli merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesine, barındırılmasına ve yürütülmesine olanak sağlayan Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir sistemdir.

EOS için resmi tam bir tanım yok, bu yüzden yaratıcıları kendilerini tanımlamaya karar vermişlerdir. Eos işletmelere ve bireylere web tabanlı uygulamalara benzer bir şekilde Blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmak için gerekli temel işlevlerin tümünü destekler. (Güvenli erişim ve kimlik doğrulama, izin verme, veri barındırma, kullanım yönetimi ve dApps ile İnternet arasındaki iletişimi sağlama gibi)

EOS Coin Farkı Nedir?

Merkezi olmayan uygulamaları kolaylaştıran Ethereum gibi çok sayıda Blockchain tabanlı ağlar varken, EOS, Blockchain’in kritik sorunlu noktalarına odaklanır ve bu tip Blockchain tabanlı sistemler için genellikle bir darboğaz haline gelen hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik sorununu çözmeye çalışır.