Bankalar Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Konut kredisi faiz oranı’nın kısa süreliğine düşürülmesi konut alıcılarını ve yatırımcıları sevindirse de bu indirimden yeterli verim alınamamıştı.

Ağustos 2018 faizlerine göre bir banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Yapı Kredi Bankası 5 ve 10 yıllık konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,83’ten yüzde 1,65’e düşürdü. Böylece 31 Temmuz 2018’de güncellenen konut kredisi faiz oranları bir kez daha güncellenmiş oldu.

En düşük konut kredisi faizleri hangi bankalarda?

En düşük konut kredisi faizini veren ilk üç banka; Alternatifbank, Halkbank ve Ziraat Bankası. Alternatifbank 5 ve 10 yıllık konut kredisi faizlerini yüzde 1,35’ten veriyor. Halkbank ve Ziraat Bankası ise yüzde 1,38’den konut kredisi faizi veriyor.

En yüksek konut kredisi faizleri hangi bankalarda?

En yüksek konut kredisi faizi veren bankalar ise HSBC, Garanti Bankası ve Şekerbank. HSBC, 5 ve 10 yıllık konut kredisi faizlerini yüzde 2’den veriyor. Garanti Bankası yüzde 2,15 oranında konut kredisi faizi uygularken, Şekerbank 5 yıllık konut kredisi faizini yüzde 2,12’den 10 yıllık konut kredisi faizini ise yüzde 2,19’dan veriyor.

Yukarıdaki bilgiler bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi ve kuruluşlardan temin edilmiş olup Lemnos Emlak tarafından sadece bilgi vermek amacıyla yayınlanmaktadır. Lemnos Emlak’ın işbu bilgilerin doğruluğu veya tamlığı hususunda açık veya zımni bir taahhüdü veya garantisi bulunmamaktadır. Abone veya bu bilgiler kim tarafından kullanılırsa kullanılsın bu bilgilerdeki hatalar veya eksiklikler nedeniyle doğrudan, dolaylı veya netice olarak bir kar kaybına uğraması veya zarar doğması halinde bu durumun Lemnos Emlak’a hiçbir borç, sorumluluk ve mükellefiyet yüklemediğini şimdiden kabul ve beyan eder.

Değerlendirme
Faizlerin Düşmesi
5
Faizlerin Yeterli Seviyede Düşmesi
2
Konut Sektöründe Canlanma
1
Lemnos Emlak Haber Editörü, Türkiye ve Dünyadaki Güncel ve Gündemdeki Haber Özetleri